Regulamin

REGULAMIN ZAWODÓW CHALLENGE TENISOPEN NA KORTACH TENISOPEN W PIASECZNIE W SEZONIE LETNIM 2016

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem zawodów CHALLENGE TENNISOPEN jest klub Tenisopen w Piasecznie.
 2. Każdy z uczestników zawodów zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.
 3. Prawo do gry w zawodach mają wszystkie osoby bez względu na płeć i wiek, które zgłosiły swoje uczestnictwo oraz wniosły organizatorowi opłatę wpisową wysokości 100 PLN za każdy sezon.
 4. Wpisowe przeznaczone jest w 100% na nagrody (turnieje Masters + symboliczne nagrody za aktywność w rozgrywkach).
 5. Wpisowe należy opłacić przed rozpoczęciem uczestnictwa. Jedyną metodą płatności jest przelew. Po dokonaniu przelewu należy wysłać potwierdzenie na adres radek.tenis@wp.pl. Poniżej dane do przelewu:
  Tytuł przelewu: tylko swoje imie i nazwisko
  23 1050 1025 1000 0090 9284 1270
  Radosław Jonczyk
  ul. Szkolna 7
  05-532 Baniocha
 6. Po przesłaniu potwierdzenia przelewu (na adres radek.tenis@wp.pl) zawodnik może zostać dodany do rozgrywek.
 7. Zapisy do sezonu letniego 2016 przed startem rozgrywek potrwają do 31 lipca 2016r. do godz. 18. Zawodnicy, którzy brali udział w poprzedniej edycji zostają automatycznie przepisani do nowego sezonu. W przypadku braku chęci uczestnictwa należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie organizatora.
  UWAGA! Aby wziąć udział w rozgrywkach w nowym sezonie należy opłacić wpisowe przed startem rozgrywek. W przeciwnym przypadku osoba nie weźnie udziału w nowej edycji.
 8. Lista rankingowa zawodników zostanie ustalona w drodze losowania. 
 9. Decyzja o podziale i liczbie lig zostanie podjęta dopiero po zamknięciu zapisów, tj. 31 lipca 2016r. godz. 18
 10. Możliwość wyzywania zostanie włączona 10 lipca 2016r. o godz. 20.
 11. Zawodnik, który chce wejść na listę po rozpoczęciu rozgrywek rozpoczyna rozgrywki od końca rozgrywek.
 12. Sezon letni 2016 zawodów trwa od dnia 10 lipca 2016r. do dnia 16 października 2016r. włącznie, przy czym ostatnie wyzwania do pojedynków mogą być rzucone do końca dnia 9 października 2016r. Po tej dacie system on-line obsługujący rozgrywki zostanie wyłączony.
 13. Po zakończeniu rozgrywek dodatkowo zostanie rozegrany turniej MASTERS, do którego kwalifikować się będzie 8 najlepszych graczy listy rankingowej każdej z lig. Turniej MASTERS zostanie rozegrany w dniach 15-16 października 2016r. Wyniki tego turnieju nie będą miały wpływu na końcową klasyfikację zawodników na liście rankingowej CHALLENGE TENISOPEN. Trzech najlepszych zawodników turnieju MASTERS otrzyma nagrody. Aby zakwalifikować się do turnieju MASTERS należy rozegrać przynajmniej 7 pojedynków w bieżącym sezonie (zaliczane są wygrane mecze walkowerem). 
 14. Każdy z graczy ma prawo awansu do następnej ligi w dowolnej chwili pod warunkiem, że jego pozycja na to pozwala. Przykładowo 2 miejsce w II lidze daje możliwość wyzwać jednego z graczy I ligi na ostatnim miejscu (zasada 3 miejsc do przodu).
 15. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w każdym momencie. Każdorazowo zawodnicy zostaną poinformowani o zmianach. 

 

ZASADY ROZGRYWEK

 1. Warunkiem rozegrania meczu jest wyzwanie przez zawodnika innego gracza do pojedynku za pośrednictwem systemu on-line.
 2. Każdy zawodnik znajdujący się na liście rankingowej może wyzwać na mecz gracza znajdującego się w rankingu maksymalnie 3 miejsca wyżej. W przypadku wygranej, zawodnik wyzywający zajmuje miejsce przegranego, a przegrany i pozostali zawodnicy za nim sklasyfikowani przesuwają się o jedno miejsce w dół rankingu. W przypadku przegranej wyzywający pozostaje na swoim miejscu w klasyfikacji ogólnej.
 3. Zawodnik rzucający wyzwanie ma obowiązek: ustalenia ze swoim przeciwnikiem daty i godziny meczu, zarezerwowania kortu oraz wprowadzenia do systemu on-line terminu meczu w ciągu 3 dni (72 godzin) od daty wyzwania. W przypadku niedopełnienia tych obowiązków zostaje przyznany automatyczny walkower na korzyść wyzwanego, a rzucający wyzwanie otrzymuje ostrzeżenie.
 4. W przypadku braku możliwości skontaktowania się z wyzwanym, rzucający wyzwanie ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do organizatora co najmniej 24 godziny przed automatycznym walkowerem. W tej sytuacji organizator będzie próbował skontaktować się z wyzwanym. W przypadku braku kontaktu z organizatorem wyzwanemu grozi przyznanie walkowera na korzyść wyzywającego.
 5. Poprzez brak możliwości skontaktowania się Organizator rozumie nieodebranie połączeń. Informowanie przeciwnika o wyzwaniu poprzez SMS bądź e-mail odbierane są jako niewystarczalne.
 6. Zawodnicy powinni ustalić termin spotkania dogodny dla obu stron, przy czym wyzwany do gry ma obowiązek zaproponować co najmniej dwa terminy rozegrania meczu, w tym przynajmniej jeden popołudniowy. Terminy te muszą uwzględniać dostępność kortów.
 7. W przypadku braku terminu dogodnego dla obu graczy, rzucający wyzwanie ma obowiązek dostosować się do jednego z terminów podanych przez zawodnika, którego wyzywa do pojedynku.
 8. Mecz powinien być rozegrany w terminie nie dalszym niż 7 dni (168 godzin) od daty wyzwania. W niektórych przypadkach Organizator zastrzega sobie możliwość przedłużenia tego okresu o kolejny 1 dzień.
 9. Mecze rozgrywane są tylko na kortach Tenisopen Piaseczno do dwóch wygranych setów. Trzeci set rozgrywany jest w formie super tie-break’a do 10 punktów.
 10. Na każdy mecz wymagana jest rezerwacja kortu na czas 2 godzin. Opłata za kort pobierana jest za 2 godziny, również w przypadku zakończenia meczu przed upływem tego czasu.
 11. Wynik spotkania należy niezwłocznie zgłosić do organizatora rozgrywek zaraz po jego zakończeniu.
 12. Zawodnicy dzielą się opłatą za wynajęcie kortu po połowie. Cena wynajmu kortu na 1 godzinę zegarową wynosi:
  w tygodniu:
  - w godz. 7:00-15:00 - 20 PLN,
  - w godz. 15:00-21:00 – 30 PLN,
  w soboty: 30 PLN (cały dzień);
  w niedziele: 30 PLN (cały dzień).
 13. Osoba rzucająca wyzwanie do pojedynku ma obowiązek dostarczyć 3 nowe piłki.
 14. Zawodnik, który wygrał mecz nie może zostać wyzwany w ciągu 48 godzin od zakończenia meczu, ale może w tym czasie rzucić wyzwanie kolejnemu graczowi.
 15. Zawodnik, który przegrał mecz nie może rzucić wyzwania innemu graczowi w ciągu 24 godzin od zakończenia meczu, ale może być wyzwany przez innego gracza.
 16. Zawodnik, który poddaje mecz przed jego rozegraniem, otrzymuje ostrzeżenie. Walkower może być wpisany najwcześniej po 24 godzinach od terminu wyzwania.
 17. W momencie kiedy mecz nie zostaje rozegrany z powodu pogody albo zmierzchu zawodnicy ustalają kolejny termin informując wcześniej organizatora. 
 18. W wyjątkowych okolicznościach organizator zastrzega sobie prawo do anulowaniu meczu.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z URLOPÓW

 1. Każdy zawodnik ma prawo zgłosić swoją nieobecność (również spowodowaną kontuzją) korzystając z tzw. urlopu, którego długość w ciągu sezonu może wynieść łącznie maksymalnie 30 dni, przy czym najmniejsza ilość dni, na jaką można jednorazowo wziąć urlop to 7 dni.
 2. Przebywając na urlopie zawodnik nie może być wyzwany do pojedynku.
 3. Urlop nie przysługuje graczom w okresie 21 dni przed zakończeniem sezonu rozgrywek, tj. od 25 września 2016r.
 4. Urlop jest ważny pod warunkiem odznaczenia go przez zawodnika w systemie on-line.
 5. W przypadku terminu krótszego niż 7 dni od wyzwania do nadchodzącego, ustawionego już urlopu w systemie, osoba idąca na urlop może po prostu rozegrać spotkanie lub anulować wyzwanie, pod warunkiem, że jej urlop zostanie wydłużony i ustawiony od daty wyzwania. W przypadku braku dodatkowych dni urlopu, urlop może być przesunięty.
 6. Jeżeli osoba zostawia pomiędzy 2 urlopami mniej niż 7 dni gotowości do gry to jest to jednoznaczna informacja, że może w tym czasie rozegrać mecz.

 

ZASADY OTRZYMYWANIA OSTRZEŻEŃ

 1. Każde spotkanie zakończone walkowerem (tj. przypadek, w którym co najmniej jeden z zawodników poddaje mecz przed wejściem na kort lub w uzasadnionej sytuacji, w której organizator tak postanowi) oraz automatyczne walkowery przyznane przez system są tożsame z otrzymaniem ostrzeżenia w systemie.
 2. W zależności od liczby uzbieranych ostrzeżeń, każdy walkower powoduje spadek o tyle pozycji, ile dany gracz uzbierał ostrzeżeń do momentu przyznania walkoweru.
 3. W przypadku dużej ilości walkowerów Organizator ma prawo usunąć gracza z rozgrywek.

Kontakt z organizatorem

Zakładka kontakt

Kontakt z klubem

Tenisopen

ul. 1 Maja 16
05-500 Piaseczno