Regulamin

REGULAMIN KAT. OPEN
CYKLU TURNIEJÓW ZIAJA GRAND PRIX WYBRZEŻA 2021
W TENISIE ZIEMNYM DLA AMATORÓW - EDYCJA 45

 1. Ziaja Grand Prix Wybrzeża jest cyklem otwartych turniejów tenisowych dla amatorów, rozgrywanych w ciągujednego roku kalendarzowego.
 2. W turniejach mogą uczestniczyć wszyscy chętni z wyłączeniem zawodników w wieku powyżej 14 lat wyczynowotrenujących w klubach tenisowych oraz zgłoszonych do Drużynowych Mistrzostw Polski po roku 2017.
 3. Cykl Ziaja G.P.W. składa się z określonej wcześniej liczby turniejów rozgrywanych w ciągu jednego roku kalendarzowego.
 4. W poszczególnych turniejach można uzyskać:
  100 pkt. za I miejsce
  80 pkt. za II miejsce
  60 pkt. za półfinał
  40 pkt. za ćwierćfinał
  20 pkt. za miejsca 9-16
  10 pkt. za miejsca 17-32
  5 pkt. za miejsca 33-64
  1 pkt. za uczestnictwo
 5. Zwycięzcą cyklu jest zawodnik, który uzyska największą ilość punktów z najlepszych swoich turniejów,stanowiących* 60 % wszystkich zorganizowanych w roku kalendarzowym.
 6. W przypadku takiej samej ilości punktów o zwycięstwie decyduje większa ilość wyższych miejsc.
 7. W przypadku trudności organizacyjnych organizator ma prawo skrócenia meczy rund wstępnych do 9 gemów lubwprowadzenia zamiast trzeciego seta decydującego tiebreka. Powyższy punkt może być wprowadzony dowyłonienia ćwierćfinalistów włącznie.
 8. Zawodnicy mają obowiązek stawienia się do gry w ciągu piętnastu minut od chwili wywołania gry przezorganizatora turnieju. W przypadku nie stawienia się jednego zawodnika następuje automatyczny walkower dlazawodnika, który stawił się na korcie. W nadzwyczajnych okolicznościach za zgodą organizatora turnieju izawodnika, który otrzymał walkower może dojść do rozegrania tego meczu.
 9. Powstałe w trakcie turnieju kwestie sporne rozstrzyga organizator turnieju.
 10. Minimalna przerwa po I meczu pół godziny, po II meczu 1 godzina.
 11. W ciągu jednego dnia można rozegrać maksymalnie dwa pełne mecze i jeden skrócony**.W każdym przypadkuprzerwania meczu, bez względu na długość przerwy, jego dokończenie rozpoczyna się od wyniku uzyskanego wmomencie przerwania spotkania.
 12. Oficjalną piłką turniejową jest piłka TECNIFIBRE Club. Celem przygotowania się do turniejów organizator udostępniw sprzedaży, w promocyjnej cenie piłki dla każdego zawodnika. Cena puszki zawierającej 4 piłki wyniesie 22złbrutto - ilość puszek nielimitowana. Piłki są do nabycia w sekretariacie klubu.

REGULAMIN kat. +50
cyklu turniejów ZIAJA GRAND PRIX WYBRZEŻA
w tenisie ziemnym dla amatorów - Edycja 45
2021

 1. Ziaja Grand Prix Wybrzeża jest cyklem otwartych turniejów tenisowych dla amatorów, rozgrywanych w ciągu jednego roku kalendarzowego.
 2. Cykl Ziaja G.P.W. składa się z określonej wcześniej liczby turniejów rozgrywanych w ciągu jednego roku kalendarzowego.
 3. W poszczególnych turniejach można uzyskać:
  - 100 pkt. za I miejsce
  - 80 pkt. za II miejsce
  - 60 pkt. za półfinał
  - 40 pkt. za ćwierćfinał
  - 20 pkt. za miejsca 9-16
  - 10 pkt. za miejsca 17-32
  - 5 pkt. za miejsca 33-64
  - 1 pkt. za uczestnictwo
 4. Zwycięzcą cyklu jest zawodnik, który uzyska największą ilość punktów z najlepszych swoich turniejów, stanowiących* 60 % wszystkich zorganizowanych w roku kalendarzowym.
 5. W przypadku takiej samej ilości punktów o zwycięstwie decyduje większa ilość wyższych miejsc.
 6. Mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu rozgrywamy tiebreak do 10 punktów (obowiązuje 2 pkt. przewagi).
 7. Na każdy mecz zawodnicy dostają trzy nowe piłki.
 8. W czasie rozgrywania setów przy stanie po 40 rozgrywamy decydującą piłkę, która rozstrzyga o wygranym gemie. Przy równowadze odbierający wybiera stronę na którą chce aby podający serwował.
 9. Przy stanie po 6 w gemach o wygranym secie decyduje tie-break do 7 pkt.
 10. Zawodnicy mają obowiązek stawienia się do gry w ciągu piętnastu minut od chwili wywołania gry przez organizatora turnieju. W przypadku nie stawienia się jednego zawodnika następuje automatyczny walkower dla zawodnika, który stawił się na korcie. W nadzwyczajnych okolicznościach za zgodą organizatora turnieju i zawodnika, który otrzymał walkower może dojść do rozegrania tego meczu.
 11. Powstałe w trakcie turnieju kwestie sporne rozstrzyga organizator turnieju. W ciągu dnia można rozegrać dwa pełne mecze. Minimalna przerwa między meczami to dwie godziny (chyba, że zawodnicy porozumieją się o innej przerwie, a organizator wyrazi na to zgodę)
 12. Oficjalną piłką turniejową jest piłka TECNIFIBRE Club. Celem przygotowania się do turniejów organizator udostępni w sprzedaży, w promocyjnej cenie piłki dla każdego zawodnika. Cena puszki zawierającej 4 piłki wyniesie 22zł brutto - ilość puszek nielimitowana. Piłki są do nabycia w sekretariacie klubu.