Regulamin

Regulamin Amatorskiej Ligi Tenisowej
sezon letni 2020
 
Organizator
Organizatorem Amatorskiej Ligi Tenisowej (ALT Stalowa Wola) jest Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola (MKT Stalowa Wola).
 
Cel
Celem ALT jest integracja graczy i promowanie tenisa wśród mieszkańców Stalowej Woli i okolic poprzez rywalizację tenisową w duchu Fair Play.
 
Gracze
Graczem Amatorskiej Ligi Tenisowej (ALT) może być każda osoba pełnoletnia, która nie jest licencjonowanym zawodnikiem Polskiego Związku Tenisa (PZT) oraz nie była klasyfikowana na listach PZT.
 
Miejsce
Mecze w ramach ALT mogą być rozgrywane na wszystkich kortach MKT w Stalowej Woli.
 
Terminy
Rozgrywki ATL odbywać się będą w jednej edycji od 8 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.
 
Podział na grupy:
Uczestnicy ALT zostaną podzieleni na odpowiednie ligi z uwzględnieniem wyników poprzednich edycji.
 

Piłki:

Wszystkie mecze w ramach ligi muszą być rozegrane oficjalną piłką PZT – Tretorn Serie+ Control

 
Rozgrywki
Rozgrywki odbędą się w systemie każdy z każdym pomiędzy graczami danej ligi. Zawodnicy, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca awansują do ligi wyższej w następnym sezonie (z wyjątkiem pierwszej ligi). Zawodnicy, którzy zajmą dwa ostatnie miejsca opuszczają ligę.
W przypadku jednakowej ilości punktów o kolejności decyduje wynik bezpośredni pomiędzy graczami, następnie ilość setów, oraz gemów.  Punktacja za wygrany mecz: 2:0 - 5pkt , 2:1 - 4 pkt , 1:2 – 2pkt , 0:2 – 1pkt , Walkower – -1 pkt.
Każdy gracz ma prawo wyzwania innego gracza z listy. Terminy meczy ustalane są indywidualnie co najmniej 2 dni przed: osobiście, telefonicznie lub przez e-mail. W przypadku nie stawienia się gracza na mecz bez uzasadnionej przyczyny zostaje przyznany walkower (6:0, 6:0) dla drugiego gracza. W przypadku problemów z uzgodnieniem spotkania w wyznaczonym terminie, o zaistniałej sytuacji należy kontaktować się pod numerem telefonu: 882844008 (Filip Stypa), który zastrzega sobie prawo wyznaczenia terminu danego pojedynku. Wyznaczone mecze w danej części rozgrywek ligowych mogą być przełożone tylko za zgodą przeciwnika i prowadzącego rozgrywki. Nie rozegranie wyznaczonych w danym okresie meczów może skutkować wpisaniem walkowerów. W przypadku stwierdzenia obustronnej winy uczestników może nastąpić przyznanie za dany pojedynek po zero punktów.
Gracze grają własnymi piłkami po uzgodnieniu.  Mecze rozgrywane są bez sędziego.  Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów (przy 6:6 tie-break do 7 z zachowaniem 2 punktów przewagi). W przypadku remisu 1:1 rozgrywany jest super tie-break, chyba, że obie strony zdecydują o rozgrywaniu pełnego 3 seta. Zwycięzca meczu wpisuje wynik do tabeli wyników na Tablicy Ogłoszeń i przekazuje go do organizatora drogą e-mail lub osobiście.
 
Opłaty
Wpisowe do ligi wynosi 50zł dla Członków Klubu, 100 zł dla pozostałych. Warunkiem dopuszczenia gracza do ligi jest wcześniejsze opłacenie wpisowego.
Opłata za kort po połowie dla każdego gracza wg obowiązującego cennika MKT Stalowa Wola. Wszystkie opłaty dotyczące ALT nie dotyczą posiadaczy Złotej Kart VIP. Uczestnikiem ligi może być osoba nie mająca żadnych zadłużeń finansowych wobec Klubu MKT Stalowa Wola.
Opłata za kort po połowie dla każdego gracza wg obowiązującego cennika MKT Stalowa Wola z 30% zniżką dla graczy ATL. Uczestnikiem ligi może być osoba nie mająca żadnych zadłużeń finansowych wobec Klubu MKT Stalowa Wola.
 
Informacje
Informacje o wynikach i aktualnej punktacji będą aktualizowane na stronie MKT Stalowa Wola oraz przesyłane drogą e-mail do wszystkich graczy ATL po zakończeniu sezonu. Gracze wyrażają zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji rozgrywek ATL i kontaktów między graczami. (Imię i nazwisko, numer telefonu, email). Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie. Gracze podpisując deklarację przystąpienia do ATL akceptują jej regulamin.

Kontakt z organizatorem

Zakładka kontakt

Kontakt z klubem