Regulamin

Regulamin Wilson Winter League 2021/2022

 

 1. Wilson Winter League (w skrócie WWL) jest to forma rywalizacji tenisowej mająca na celu motywowanie i integrowanie ludzi grających w tenisa, związanych z kortami PRO-PLAY.
 2. Idea WWL oparta jest na stworzeniu cyklicznych rozgrywek tenisowych, gdzie wyznacznikiem miejsca zajmowanego przez danego gracza w tabeli będzie jego skuteczność i aktywność nagradzana poprzez przyznawane punkty.
 3. Rozgrywki rozpoczynają się 05.10.2021 r. i trwać będą do  18.04.2022 r.
 4. Ligi tenisowe składać się będą z 8 zawodników (ostatnia liga może być niekompletna).
 5. W przypadku, gdy ostatnia liga nie jest kompletna, istnieje możliwość dopisania do niej nowego zawodnika w trakcie trwania rozgrywek.
 6. O przydziale do ligi decydować będzie miejsce zajęte w rankingu generalnym Wilson Winter League 2019/2020. W dalszej kolejności do lig dopisane zostaną osoby, które nie startowały w „Wilson Winter League 2020/2021” a startowały w „Wilson Summer League 2020” (kolejność na podstawie wyższej lokaty w rankingu generalnym).
 1. Osoby, które nie występowały w WWL 2020/2021 oraz w WSL 2021 mogą również zapisać się do Wilson Winter League 2021/2022. O przydziale do ligi decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 2. Rozgrywki ligowe składać się będą z czterech sezonów.
 3. Terminy sezonów:

- I sezon 27.09.2021 r. - 28.11.2021 r.

- II sezon 29.11.2021 r. - 16.01.2022 r.

- III sezon 17.01.2022 r. - 6.03.2022 r.

- IV sezon 07.03.2022 r. – 17.04.2022 r.

     11. Na mecze zawodnicy będą mogli umawiać się między sobą poprzez „wyzwanie na mecz”.

     12. Zawodnik, który jako pierwszy będzie próbował skontaktować się z innym zawodnikiem nazywany będzie „wywołującym”, natomiast ten drugi „wywołanym”.

     13. Umówienie się zawodników na mecz możliwe jest poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.

     14. Przed umówionym meczem zawodnicy zobowiązani są zgłosić swoją obecność w biurze kortów tenisowych PRO-PLAY.

     15. Każdy z zawodników decydujących się na udział w WWL 2021/2022 powinien zarejestrować się na stronie www.korty.org.

     16. Zawodnik wywołany powinien w ciągu siedmiu dni rozegrać mecz. Jeżeli tego nie uczyni przyznany będzie walkower zawodnikowi, który go wywołał.

     18. Jeżeli zawodnicy nie są w stanie ustalić terminu na rozegranie meczu z przyczyn leżących po obu stronach (brak możliwości dostosowania się jednego i drugiego gracza do proponowanych terminów) uważa się, że takie wyzwanie traci ważność, przy czym aby to nastąpiło obowiązujące jest zaproponowanie przynajmniej dwóch terminów przez każdego z graczy.

     19. Dwadzieścia cztery godziny przed ustalonym terminem spotkania, odwołanie meczu przez jednego z graczy równoznaczne jest z przyznaniem walkowera drugiemu zawodnikowi.

     20. W trakcie trwania sezonu można zagrać z danym zawodnikiem tylko raz.

     21. Maksymalnie zawodnik może rozegrać osiem meczów w sezonie.

     22.W przypadku, gdy zawodnik w trakcie sezonu nie rozegra żadnego spotkania, może zostać wykluczony z rozgrywek. Wykluczenie nastąpi w sytuacji braku kontaktu ze strony zawodnika informującego o przyczynach z powodu których nie rozgrywał meczów.

    24. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów (Przy 1:1 w setach jest możliwość rozegrania super tie-breaka jeśli dwóch graczy się na to zgodzi)

    25. Przyznanie walkowera równoznaczne jest z zapisaniem wyniku 6:0,6:0.

    26. Mecz zakończony kreczem przez jednego z graczy oznacza zapisanie końcowego wyniku spotkania poprzez przyznanie pozostałych gemów przeciwnikowi (przykład: mecz X-Y wynik meczu 6:1,1:2 i następuje krecz zawodnik Y, końcowy wynik meczu 6:1,6:2 dla zawodnika X).

    27. Po zakończonym meczu wynik wysłamy SMS-em na nr 604 743 986 (Mariusz Witczak) lub podajemy bezpośrednio Kortowemu.

    28. Za mecze przyznawane będą punkty.

    29. W zależności od ligi, w której występują zawodnicy będą przyznawane zróżnicowane ilości punktów za: wygranie meczu, wygranie seta w przegranym meczu, za udział w przegranym meczu, wygranie poprzez walkower.

    30. W najniższej, VI lidze punktacja jest następująca:

- za wygranie meczu (również poprzez walkower) 4,75 punktu,

- za wygranie seta w przegranym meczu 2,75 punktu,

- za udział w przegranym meczu 1,75 punktu.

     31. W każdej wyższej lidze ilość przyznawanych punktów za poszczególne dokonania wzrastać będzie o 0,25 punktu, a w pierwszej lidze różnica ta w stosunku do drugiej ligi wynosić będzie 0,5 punktu.Na podstawie przyznawanych punktów stworzony będzie ranking w ramach ligi.

Po skończeniu sezonu dwóch zawodników z najmniejszą ilością punktów w lidze spadać będzie do niższej ligi (oprócz ostatniej), a dwóch zawodników z największą ilością punktów w lidze awansować będzie do wyższej ligi (poczynając od II ligi).

 1. W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało taką samą ilość punktów, o wyższym miejscu w tabeli ligowej decydować będzie lepsza różnica gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica gemów wygranych do przegranych będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie tzw. „mała tabela”. „Mała tabela” stworzona będzie na podstawie wyników między zainteresowanymi. O wyższej lokacie w małej tabeli decydować będzie większa ilość punktów zdobytych w meczu (meczach) między zainteresowanymi, a jeżeli zawodnicy zdobędą tyle samo punktów decydować będzie lepsza różnica gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie losowanie.
 2. Na podstawie punktów osiągniętych przez zawodników w ramach lig w ciągu trwania rozgrywek, stworzony zostanie Ranking Generalny.
 3. Mecze odbywać się będą bez obecności sędziego.
 4. Preferowanymi piłkami do rozgrywania meczów są piłki Wilson US Open dostępne dla uczestników rozgrywek na kortach Pro-Play w specjalnych cenach. Zawodnicy pomiędzy sobą ustalają zasady dotyczące piłek, którymi rozegrają mecz.
 5. Przed meczem zawodnikom przysługuje rozgrzewka, nie dłuższa jednak niż 15 minut.
 6. W celu rozegrania meczu należy wynająć kort na obiekcie PRO-PLAY.
 7. Zawodników obowiązują specjalne opłaty za kort zgodne z cennikiem obowiazującym na kortach Pro-Play. Cennik umieszczony jest również na stronie www.proplay.com.pl
 8. Zawodnicy rozgrywający mecze opłacają wynajęcie kortu po połowie. 
 9. O możliwych terminach rozegrania meczów będzie można dowiedzieć się w ośrodku PRO-PLAY, telefonicznie lub na stronie internetowej www.proplay.com.pl. gdzie istnieje możliwość samodzielnego dokonywania rezerwacji (rezerwacje online w systemie korty.org).
 10. Zwycięzcy poszczególnych lig w każdym z czterech sezonów otrzymają set naciągu marki Wilson (należy rozegrać min 4 mecze).
 11. Czwórka zawodników, która po skończonym cyklu czterech sezonów uzyskała największą ilość punktów na podstawie Rankingu Generalnego (niezależnie od ligi, w której zawodnicy skończyli rozgrywki) oraz czterech wyłonionych z meczów barażowych pomiędzy zawodnikami z rankingu generalnego, którzy zajęli następujące miejsca: 5 z 12, 6 z 11, 7 z 10, 8 z 9.
 12. W turnieju Masters zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy.
 13. Rozstawieni zostaną dwaj najwyżej sklasyfikowani gracze w rankingu generalnym (stan na koniec dnia 18.04.2022 r.). Pozostali gracze zostają dolosowani w tym zwycięzcy baraży.
 14. Turniej Masters rozgrywany jest piłkami Wilson US Open. W meczu finałowym i o 3 miesjce piłki sponsorowane są przez klub tenisowy Pro-Play (2 piłki na mecz)
 15. Turniej Masters rozegrany będzie w dniach:

- 19.04.2022 r. (mecze barażowe)

- 19.04.2022 r. g. 9.00 - losowanie grup

 -19-22.04.2022 r. - mecze grupowe

- 23.04.2022 r. (godz. 12.00) - półfinały

- 24.04.2022 r. (godz. 12.00) - mecz o 3 miejsce

- 24.04.2022 r. (godz. 14.00) - finał

W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało taką samą ilość punktów w ramach grupy, o wyższym miejscu decydować będzie lepsza różnica setów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica setów wygranych do przegranych będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie tzw. „mała tabela”. „Mała tabela” stworzona będzie na podstawie wyników między zainteresowanymi. O wyższej lokacie w małej tabeli decydować będzie lepsza różnica gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie losowanie.

     48. Nagrodami dla zwycięzców turnieju Masters będą bony (do wykorzystania w sklepie Strefa Tenisa liczone w cenach sugerowanych producenta) na produkty firmy Wilson. Za I miejsce bon o wartości 2.000 pln, za drugie miejsce bon o wartości 1.000 pln, za III miejsce bon o wartości 700 pln.

Wyróżnione oferty