Regulamin

REGULAMIN TENES Ligi LATO 2019

1. TENES Liga jest to forma rywalizacji tenisowej mająca na celu motywowanie i integrowanie osób grających w tenisa, związanych z Klubem Sportowym Tenes.

2. TENES Liga polega na cyklicznych rozgrywkach tenisowych, w których wyznacznikiem zajmowanego przez gracza miejsca w tabeli jest skuteczność i aktywność nagradzana punktami rankingowymi. 

3. Rozgrywki rozpoczynają się dnia 02.05.2019 r. i będą trwać do dnia 30.09.2019 r.

4. Jeżeli ostatnia liga zawodów nie jest pełna, organizator zastrzega sobie prawo do dopisania nowego gracza w trakcie trwania rundy rozgrywkowej.

5. O przydziale do poszczególnych lig decyduje w 1 kolejności zajęte miejsce w rozgrywkach TENES Liga Zima 2018/19, w 2 kolejności termin zgłoszeń do Ligi.

6. Rozgrywki ligowe składać się będą z 5 rund:

1 runda - 02.05-31.05.2019

2 runda - 01.06-30.06.2019

3 runda - 1.07-31.07.2019

4 runda - 1.08-31.08.2019

5 runda - 1.09-30.09.2019

1-10.10 Mecze barażowe (mecze pomiędzy zawodnikami z miejsc 5-12 - 5 vs 12, 6 vs 11, 7 vs 10, 8 vs 9)

11-12.10.2019  MASTERS

 

7. Aby rozegrać mecz, zawodnicy będą korzystać z tzw "wyzwania do meczu. Osoba kontaktująca się z przeciwnikiem jako pierwsza będzie nazwana osobą "wyzywającą" natomiast osoba, z która wyzywający się kontaktuje to "wyzwany".

8. Umówienie się zawodników na mecz / ustalenie terminu spotkania możliwe jest poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.

9. Aby rozegrać mecz - ustalić termin spotkania, zawodnicy zobowiązani są do mailowej lub telefonicznej rezerwacji 2h kortu poprzez klubową recepcję: 609944020.

10.  Zawodnik wyzwany powinien w ciągu 10 dni od terminu wyzwania, rozegrać mecz. Jeżeli tego nie uczyni, przyznany zostanie walkower graczowi "wyzywającemu"

11. W przypadku, kiedy gracze nie mogą ustalić terminu spotkania (brak możliwości wyznaczenia pasującego terminu dla jednego i drugiego gracza) organizator może, ale nie musi uznać mecz jako nieważny. Jest to możliwe tylko w przypadku, kiedy obaj zawodnicy zaproponowali conajmniej 2 terminy na mecz.

12. Na czas 48h przed wyznaczonym terminem spotkania, odwołanie meczu przez jednego zawodnika równoznaczne jest z przyzaniem walkowera drugiemu zawodnikowi, chyba że ten zaakceptuje odwołanie i w przeciągu 2 dni od pierwotnego terminu spotkania uda się zawodnikom rozegrać mecz.

*w przypadku odwołania rezerwacji w terminie późniejszym niż godz. 18:00 w dniu poprzedzającym rezerwację, na osobę z winy której mecz nie będzie się odbywać, zostanie nałożona opłata za kort, równowarta z wynajmem kortu na 1h zgodnie z cennikiem klubu.

13. W trakcie trwania rundy, zawodnicy rozgrywają po 1 meczu każdy z każdym - nie można rozegrać więcej meczów z jednym przeciwnikiem.

14. Jeżeli zawodnik w trakcie trwania rundy nie rozegra żadnego spotkania, może zostać usunięty z rozgrywek - może się tak stać jeżeli zawodnik nie skontaktuje się z organizatorem w celu przekazania informacji/przyczyn z powodu których nie rozgrywał w danej rundzie meczów.

15. W trakcie trwania rundy zawodnik może rozegrać maksymalnie 3 mecze rundowe.

Uwaga! Każdy uczestnik rozgrywek, ma prawo do 7 dni urlopu w trakcie trwania rundy. Urlop jest zawsze 7 dniowy i aby był on traktowany jako "ważny" uczestnik rozgrywek musi sam w systemie zaznaczyć jego ważność. Nie wolno brać urlopu na 10 dni przed zakończeniem każdej rundy rozgrywek (uzasadnione pkt 10 regulaminu). W przypadku bycia "na urlopie" nie można zostać wyzwanym, każdy gracz bez ustawionego "urlopu" jest yraktowany jako gracz aktywny i jeżeli nie będzie mógł rozegrać meczu z przyczyn wszelakich, przy zaproponowanych terminach przez gracza wyzwanego, taki mecz zakończy się walkowerem na korzyść gracza wyzywającego.

 16.  Mecze ligowe rozgrywane będą do dwóch wygranych setów. ZAMIAST 3 SETA ROZGRYWANY JEST SUPER-TIEBREAK DO 10 PUNKTÓW.

*wynik meczu trzeba podać w Klubowej Recepcji od razu po jego zakończeniu

17. Jeżeli mecz trwa na tyle długo, że 2h rezerwacji kortu nie wystarczyły na rozstrzygnięcie meczu, możliwe jest przedłużenie rezerwacji na mecz poprzez kontakt osobisty w klubowej recepcji z organizatorem lub recepcjonistką. Jeżeli nie ma dostępnego kortu, zawodnicy zobowiązani są do przerwania meczu, podanie w recepcji informacji o wyniku przy jakim mecz został przerwany oraz wyznaczenie nowego terminu na dokończenie meczu (który nie powinien być późniejszy niż 2 dni)

18. Walkower równoznaczny jest z zapisem wyniku: 6/0 6/0

19. Mecz zakończony kreczem przez jednego z graczy oznacza zapisanie końcowego wyniku spotkania poprzez przyznanie pozostałych gemów przeciwnikowi (przykład: mecz X-Y wynik meczu 6:1,1:2 i następuje krecz zawodnik Y, końcowy wynik meczu 6:1,6:2 dla zawodnika X).

20. Za rozgrywane mecze przyznawane są punkty zgodnie z odgórnie nakreśloną punktacją i różnicami w zależności od lig, z niej wynikających.

21. . W każdej wyższej lidze ilość przyznawanych punktów za poszczególne dokonania wzrastać będzie o 0,25 punktu, a w pierwszej lidze różnica ta w stosunku do drugiej ligi wynosić będzie 0,5 punktu.

22. Na podstawie przyznawanych punktów powstaje ranking konkretnych lig.

23. Po zakończeniu rundy, 2 zawodników z największą ilością punktów w lidze, awansować będzie do wyższej ligi (poczynając od 2 ligi i niższych),a 2 zawodników z najmniejszą ilością punktów w lidze, spadać będzie do ligi niższej (oprócz ligi ostatniej).

24. W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało taką samą ilość punktów, o wyższym miejscu w tabeli ligowej decydować będzie lepsza różnica gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica gemów wygranych do przegranych będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie stosunek setów, przy takim samym stosunku setów o miejscu w lidze decydować będzie bezpośredni pojedynek.

25. Na podstawie punktów uzyskiwanych przez zawodników w ramach lig, utworzony zostanie ranking generalny całych rozgrywek.

26. Mecze odbywają się bez obecności sędziego.

27. Rozgrzewka przed meczem nie powinna trwać dłużej niż 10 minut.

28. Preferowanymi piłkami do rozgrywania meczów są piłki Tretorn Pro Court - dostępne w Recepcji Klubu.

28. Jeżeli jeden z graczy wymaga użycia do meczu nowych piłek, obaj gracze zobowiązani są do użycia nowych piłek (dostępnych również w klubowej recepcji) - płatność za piłki powinna zostać uregulowana po połowie ceny przez każdego z graczy.

28. Mecze ligowe można rozgrywać jedynie na kortach Klubu Sportowego Tenes.

29. Zawodników obowiązują ceny za kort zgodne z klubowym cennikiem wynajmu kortów, dostępnym również tu: http://tenes.pl/cennik/   - cennik nie uwzględnia rabatu dla zawodników który wynosi 10% od każdej godziny kortu.

30.  Zawodnicy rozgrywający mecze opłacają kort po połowie.  Zobowiązani są do wynajęcia kortu na 2h czasu.

31. O możliwych terminach rozegrania meczów będzie można dowiedzieć się osobiście w Recepcji Klubu, telefonicznie: 609944020 mailowo: tenes@tenes.pl lub poprzez koordynatora rozgrywek, tel: 693155815.    Dostępna również rezerwacja online http://tenes.pl/rezerwacja-kortow/ .

32. Czwórka zawodników, która po skończonym cyklu czterech rund uzyskała największą ilość punktów na podstawie Rankingu Generalnego (niezależnie od ligi, w której zawodnicy skończyli rozgrywki) oraz czterech wyłonionych z meczów barażowych pomiędzy zawodnikami z rankingu generalnego, którzy zajęli następujące miejsca: 5 z 12, 6 z 11, 7 z 10, 8 z 9. - utworzy skład 8 zawodników, którzy rozegrają Turniej Masters pod koniec trwania sezonu ligi.

33.  W turnieju Masters zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy po 4 osoby. Rozstawieni zostaną dwaj najwyżej sklasyfikowani zawodnicy z rankingu generalnego. Pozostali gracze, w tym również zwycięzcy z barażów zostaną w turnieju dolosowani.

33. Turniej MASTERS zostanie rozegrany w teminie:

- w okresie 1-10.10  - mecze barażowe (5-12, 6-11, 7-10, 8-9)

- w weekend 11-12.10 - turniej Masters - w sobotę faza grupowa, półfinały i finał w niedzielę.

* W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników będzie miało taką samą ilość punktów w ramach grupy, o wyższym miejscu decydować będzie lepsza różnica setów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica setów wygranych do przegranych będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie tzw. „mała tabela”. „Mała tabela” stworzona będzie na podstawie wyników między zainteresowanymi. O wyższej lokacie w małej tabeli decydować będzie lepsza różnica gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica będzie taka sama o wyższej lokacie decydować będzie losowanie.

 

34. Wpisowe do TENES Ligi wynosi 60 zł i jest w pełni przeznaczone na nagrody w turnieju MASTERS. 

35. Zawodnicy zobowiązani są uiścić płatność przed rozegraniem swojego pierwszego meczu w sezonie.

36. W sprawach nieujętych regulaminem i kwestiach spornych decyzję podejmuje organizator.

37. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu również w trakcie trwania rozgrywek. - o czym powinien poinformować uczestników niezwłocznie po wprowadzeniu zmian.

38. Organizator / Miejsce rozgrywek

Organizator:                           Miejsce rozgrywek:

Jan Duchnowski                     TENES Klub Sportowy

tel.: 693 155 815                  tel.: 609 944 020

mail: janek.duchnowski@gmail.com   mail.: recepcja@tenes.pl

 Aktywny mail do spraw dotyczących ligi: j.duchnowski@tenes.pl

Wyróżnione oferty

Kontakt z organizatorem

Zakładka kontakt

Kontakt z klubem