Regulamin

REGULAMIN:

 1. FORMUŁA LIGI
  1. Liga TENNIS 4 FUN ma charakter stricte towarzyski.
  2. Sezon LATO 2022 będzie trwał od 1 maja 2022 do 22 września 2022, a pucharami i upominkami wyróżnione zostaną 3 pierwsze Panie w klasyfikacji i 3 Panów. Nagrody wręczymy 23 lub 24/09/2022 na kameralnej imprezie.
  3. W ramach ligi będzie obowiązywał jeden ranking na korty.org
  4. Do ligi zapraszamy osoby z NTRP 3,5-5,0. Amatorów. Byli zawodowcy nie będą dopuszczani.
  5. W trakcie sezonu będą organizowane turnieje mixtowe, których formuła pozwoli na zaliczanie rozegranych pojedynków do rankingu prowadzonego na korty.org w ramach ligi.
  6. Wpisowe to 50 zł od osoby, a zebrana kwota zostanie przeznaczona na organizację i nagrody!
 2. PUNKTACJA I WYNIKI
  1. Punkty będzie można zbierać zarówno umawiając się na mecze singlowe, deblowe, jak i mixtowe wśród wszystkich osób, które zapiszą się do ligi.
  2. Punktacja: 7pkt – zwycięstwo w 2 setach, 6pkt – zwycięstwo 3-setowe, 4pkt – porażka w trzech setach, 3pkt – przegrana dwusetowa.
  3. Każdy będzie mógł rozegrać po JEDNYM meczu dziennie liczonym do klasyfikacji. Bez znaczenia czy będzie to singiel, debel czy mixt! Wyjątkiem od reguły będą Turnieje organizowane w ramach ligi - wtedy można jednorazowo wpisać wszystkie wyniki z danego turnieju.
  4. Do 10 razy będziemy mogli rzucić wyzwanie temu samemu przeciwnikowi.
  5. Wyniki na korty.org wpisujemy wg. wzoru: sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, a w nawiasie do ilu skończył się tiebreak. Np. 7/6(4) 3/6 10:7.
 3. WYZWANIA I ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU
  1. Za prawidłowo wpisany wynik uznaje się każdy rozegrany w formule do 2 wygranych setów – macie pełną dowolność czy to będą gemy ze „złotym punktem” i supertieabreakiem w secie decydującym czy sety pełne – na to umawiacie się na korcie.
  2. Aby uniknąć komplikacji WYZWANIA rzucamy sobie tylko i wyłącznie na chwilę przed wyjściem na kort!
  3. Walkowery wpisujemy, kiedy ktoś odwołuje granie w dniu pojedynku lub nie stawia się na kort w umówionym terminie.
  4. Krecze wpisujemy, kiedy ktoś przerywa grę z powodu kontuzji – wtedy dopełniamy wynik dla wygranej osoby, a w komentarzu wpisujemy np. „Krecz przy stanie 6/4 1/6 1/3 dla osoby „A” lub „B”. Nie wpisujemy wyników niedokończonych meczów! Sugeruję dać przeciwnikowi szansę na dokończenie pojedynku w innym terminie, bo gramy amatorsko i dla przyjemności!
 4. REZERWACJA KORTÓW
  1. Gramy na dowolnych kortach – płatnych, bezpłatnych, hotelowych czy też sławetnych „szopach” – słowem wszędzie tam, gdzie można zagrać w tenisa bez szwanku dla zdrowia.
  2. Liga obejmuje graczy z Warszawy i okolic, ale jeśli przypadkiem spotkacie się na Mazurach, w Egipcie, czy po drugiej stronie globu – też możecie wpisać sobie taki wynik do klasyfikacji!
 5. ZNIŻKI
  1. Uwaga – promocja! Jeśli ktoś do 3 maja 2022 dołączy do ligi #T4F za pośrednictwem linku: Liga TENNIS 4 FUN i wniesie symboliczną opłatę w wysokości 50 zł otrzymuje ode mnie jedno naciągnięcie rakiety gratis (warte 30 zł). Trzeba mieć swój naciąg lub mój za 20 zł.
  2. Zobowiązuję się do rozmów z potencjalnymi sponsorami, by w kolejnych sezonach wejść z ligą na wyższy level. Systematycznie będę też negocjował bonifikaty na korty.
 6. ORGANIZACJA
  1. Organizujemy się na FACEBOOKU w zamkniętej grupie T4F, gdzie już TERAZ możecie wrzucać posty szukając sparingpartnerów!
  2. Ranking na korty.org wystartuje 1 maja!
  3. Wpłat za ligę proszę dokonywać blikiem na nr tel: 880339077
  4. Kontakt z organizatorem na maila: radomir.rek@wp.pl

Pamiętajcie – gramy for FUN! To ma być społeczność pasjonatów tenisa, miłośników zdrowej rywalizacji, ludzi cieszących się grą i wzajemnym towarzystwem. Do zobaczenia na kortach! Vamos!

Wyróżnione oferty