Archiwum

Czy chcesz dołączyć do towarzyskiej, nieco zwariowanej ligi tenisowej rozgrywanej na terenie całej Warszawy ze świetnymi nagrodami od firmy BABOLAT? :) ZAPRSZAMY!

Tennis Stars Grupa A (ADVANCED) jest dedykowana dla osób grających amatorsko na poziomie 4.0 - 4.5 według skali USTA NTRP.

 

Nowy IX Sezon rozpoczynamy 01.09.2020r. Można dołączyć w każdym momencie. Wystarczy wysłać zgłoszenie przez www.tennisstars.pl zakładka DOŁĄCZ :)

Sezon Podstawowy – zbieranie punktów do rozgrywek Masters trwa od wtorku 01.09.2020 do piątku 08.01.2021 do północy.

Sezon Masters Sezonu IX trwa od 09.01.2021 do 27.02.2021

Finały Masters Sezonu IX wraz z Imprezą Pucharową odbędą się w sobotę 27.02.2021 – więcej szczegółów (tj. lokalizacja)  zostanie podanych po rozpoczęciu fazy Masters.

REGULAMIN TSL. To tylko 8 zasad :)

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Punkt pierwszy, najważniejszy! W TSL FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU! Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Wiem, że zdarzają się sytuacje konfliktowe, sporne piłki, etc. Proszę rozwiązujmy takie problemy na wesoło, w miłej atmosferze. Bardzo mi na tym zależy i proszę dawajcie mi znać gdy zauważycie, że ktoś nagina tę podstawową zasadę. Do Ligi dołącza coraz więcej osób z różnymi oczekiwaniami, nawykami…bądźmy na kortach wzorem do naśladowania. Udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech się ona umacnia jeszcze bardziej! :)

2) REZERWACJA KORTÓW. Gramy na dowolnych kortach Warszawy, dopuszczalne są też mecze poza Warszawą jeśli również inne lokalizacje pasują obydwu zawodnikom, są np. razem na urlopie. Zarówno osoba rzucająca wyzwanie jak i przyjmująca wyzwanie może wyjść z inicjatywą zarezerwowania kortu. Uwaga! Na prośbę wielu osób podwyższamy standardy – od zeszłego sezonu gramy piłkami nowymi, lub raz-granymi, nie tolerujemy „kapci”. Piłki w świetnych, promocyjnych cenach można zamówić przez stronę naszego Sponsora Nagród https://babolat-tenis.pl/52-pilki-tenisowe

3) ZNIŻKI. Mamy przyznane zniżki w ponad 25 klubach tenisowych w Warszawie i okolicach, rezerwujemy 2h na mecz, przy rezerwacji kortów czy to telefonicznie czy przez www.korty.org należy zaznaczać PRZY REZERWACJI prośbę o naliczenie zniżek dla Tennis Stars League/TSL i najlepiej odwołać się do wyzwania w rankingu TSL na www.korty.org  Gdy rezerwujemy korty online przez wwwkortyorg jest możliwość połączenia rezerwacji kortu z rzuconym wyzwaniem w rozgrywkach TSL. Wtedy rabat na pewno zostanie naliczony. Po przystąpieniu do TSL otrzymasz link do tabeli z listą klubów tenisowych, w których mamy zniżki z dokładną informacją jakie ceny obowiązują dla TSL w danych przedziałach czasowych, wraz z danymi kontaktowymi klubów.

4) PUNKTACJA. Wygrana 2:0 & 2:1 to 7 pkt, przegrana 1:2 to 3 pkt, przegrana 0:2 to 2 pkt. UWAGA - obowiązuje zasada - jedno wyzwanie - jeden wynik, chodzi o sytuację, gdy mecz trwał godzinę bo zakończył się np. wynikiem 6/0 6/1 - wtedy kolejną godzinę rezerwacji gramy towarzysko. Chroni to przed łatwym zdobyciem 14 pkt w 2h rzucając wyzwanie osobie o słabszych umiejętnościach tenisowych, lub osobie mającej słabszy dzień. Z tą samą osobą można zagrać maksymalnie 4 razy w sezonie w Sezonie Podstawowym (czyli do piątku 08.01.2021).

5) ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU. Przed grą należy ustalić czy wolicie zagrać rozstrzygającego seta czy supertiebrak'a przy stanie 1:1 w setach. Jeśli zostało nam przynajmniej 30 min rezerwacji kortu, można zacząć od stanu 2:2 w gemach, a na supertiebreak’a zdecydować się jeśli zostanie nam mniej niż 20 min rezerwacji kortu, chyba że ustalone zostało wcześniej, że gracie rozstrzygającego seta i jest możliwość wydłużenia rezerwacji kortu.

6) WPISYWANIE WYNIKÓW. Wyniki na portalu www.korty.org wpisujemy zgodnie z podanym wzorem, sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, ma to znaczenie, system dobrze naliczy punkty tylko gdy wprowadzimy wyniki zgodnie z tymi zasadami, np. 6/4 6/7(2) 10:5, jest to też opisane na portalu www.korty.org Uwaga. Zmiana odnośnie walkowerów - ze względu na powtarzające się sytuacje z odwoływaniem meczu dzień przed ustalonym terminem. Walkowery wprowadzamy w sytuacjach kiedy ktoś odwołuje granie na 24 godziny przed ustalonym terminem gry. Krecze możemy wpisać w sytuacjach kiedy przeciwniczka/przeciwnik musi przerwać grę ze względu na kontuzję - wtedy dopełniamy wynik do pełnej wygranej osoby, która nie kreczuje i jedynie w komentarzu wpisujemy np. krecz "Osoby XY” przy stanie 6/3 1/3 

7) MASTERS I NAGRODA SPECJALNA: WYJAZD NA TURNIEJ TENISOWY DO MONTE CARLO. Najlepsze i najaktywniejsze osoby w Lidze zostaną zakwalifikowane do walki o NAGRODĘ KONKURSOWĄ, którą jest Wyjazd na Turniej Tenisowy ROLEX MONTE CARLO MASTERS (3 dni w kwietniu 2021r, dokładne daty podamy wkrótce) z Biurem Podróży RELAKSMISJA www.relaksmisja.com Nagroda pokrywa loty, zakwaterowanie oraz bilety na turniej. Wierzymy, że do tego czasu sytuacja z COVID-19 zostanie opanowana na tyle, że będziemy mogli podróżować dowoli, a turnieje tenisowe będą odbywać się z udziałem publiczności.

Aby wziąć udział w konkursie o nagrodę wyjazdową należy zakwalifikować się do MASTERS i w ciągu Sezonu Podstawowego dodać min 3 zdjęcia z meczów TSL lub być oznaczonym na zdjęciach, które dodaje nasz przeciwnik - tak jak wspomniałam min. 3 razy w aktualnym Sezonie Podstawowym, czyli do 08.01.2021. Zdjęcia dodajemy w naszej zamkniętej grupie TENNIS STARS LEAGUE na FB i dodajemy do opisu hasło: #walczymyomontecarlo

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague/

Podtrzymujemy zasadę, że osoby, które wygrały nagrodę wyjazdową w ostatnim sezonie nie biorą udziału w konkursie w tym sezonie:)

Sezon MASTERS rozpocznie się 09.01.2021 losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów. W Grupie PRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć. W Grupie A i w Grupie B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Losowane będą po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie "każdy z każdym". Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym aż do wyłonienia Zwycięzców - kto wygrywa ten przechodzi dalej, kto odpada kończy rozgrywki Masters. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze.

8) KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów (ale, zależnie od grupy, często potrzeba o wiele więcej, bo każdy zagrany mecz to cenne punkty) Uwaga - od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 8 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny). Pamiętajmy, należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach w naszych rozgrywkach TSL na www.korty.org  

Uwaga: podtrzymujemy zasadę, że na tydzień przed rozpoczęciem Sezonu Masters czyli od 01.01.2021 można grać jedynie 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie (wpisanie wyniku maksymalnie do 1:00 dnia następnego, wyjątkiem jest 08.01.2021 - tego dnia należy wynik wpisać przed północą). Unikamy niespodzianek, że w ostatniej chwili osoba z dalszych miejsc w rankingu "przeskakuje" innych i dostaje się do Masters bo gra w ostatnim tygodniu po 3 mecze dziennie.

Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody od naszego SPONSORA NAGRÓD – firmy BABOLAT. Dla przykładu, w sezonie VIII były to termobagi na 12 rakiet, plecaki tenisowe, dwupaki piłek tenisowych, ręczniki, owijki, oraz „Tretorn Game” piłka na lince do samodzielnej gry. Dla osób, które zdobędą IV miejsca mamy wyróżnienia :)

 

 

DLA OSÓB, KTÓRE DOPIERO DOŁĄCZAJĄ DO TSL – INFO JAK DOŁĄCZYĆ DO TENNIS STARS LEAGUE, JAK GRAĆ I ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ?

Krok 1. ZGŁOSZENIE PRZEZ STRONĘ WWW.

Standardowo, mam ogromną prośbę o oficjalne zgłoszenie się do ligi na SEZON DZIEWIĄTY poprzez stronę http://tennisstars.pl/en/home/ i zakładkę DOŁĄCZ. Tak, zgłoszenie wysyłamy co sezon:) Prośba o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (przekazujemy adres e-mail i nr tel. kom. do kontaktowania się między sobą przy rzucaniu wyzwań, umawianiu na mecze)

Krok 2. KORTY.ORG – portal tenisowy. Zaloguj się :)

Osoby, dla których to jest pierwszy sezon w TSL zapraszam do zarejestrowania się i zalogowania do rozgrywek Tennis Stars League na portalu www.korty.org

Poniżej linki do  grup TSL ustalonych na podstawie poziomów umiejętności według amerykańskiej skali USTA NTRP: https://opentennis.net/pl/ntrp

1) Tennis Stars Gr PRO (ntrp 5.0 - 6.0) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-pro

2) Tennis Stars Gr A (Advanced, ntrp 4.0 – 4.5) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-gr-a

3) Tennis Stars Gr B (Basic ntrp (2.5 3.5) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-gr-b

Uwaga! Zapisujemy się do jednej grupy w ramach Ligi Singlowej. Należy pamiętać, że osoby, które już są dodane do danej Grupy TSL, aby cokolwiek mogły zrobić (rzucić wyzwanie, wstawić termin gry, zobaczyć dane kontaktowe przeciwnika) muszą być ZALOGOWANE. Możliwe jest podglądanie rankingu bez logowania i czasem zapominamy, że jesteśmy jedynie w trybie widoku. W zał. skrócona instrukcja obsługi jak się poruszać po systemie kortyorg.

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej TSL zapraszam do dołączenia do dodatkowego, dedykowanego rankingu na korty.org:

4) Liga Mikstowo-Deblowa TSL https://korty.org/liga/tsl-mixty-deble   

Krok 3 FACEBOOK – portal społecznościowy (nieobowiązkowy acz użyteczny) Dołącz do zamkniętej grupy TSL na FB :)

Prośba do tych, którzy mają konta na FB o dołączenie do naszej zamkniętej grupy na FB. Zbudowaliśmy tutaj świetną społeczność tenisową. Grupa na FB ułatwia umawianie się na mecze i znajdywanie partnerek/partnerów do gry z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę, jest świetnym źródłem informacji o nadchodzących turniejach w Warszawie i nie tylko https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague To tutaj również wrzucamy zdjęcia i posty z oznaczeniem #walczymyomontecarlo. Zalecane jest wyszukiwanie partnerów do gry przez wspomnianą grupę, poprzez wrzucanie/komentowanie postów, a po znalezieniu chętnej osoby do gry ustawienie wyzwania na www.korty.org, aby po meczu wpisać wynik i otrzymać punkty do rankingu.

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej zapraszam do dołączenia do dodatkowej, dedykowanej grupy na FB:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleaguemixtydeble/

KROK 4. WPISOWE

Opłata za udział w Lidze Singlowej za Sezon Dziewiąty wrzesień 2020 –  luty 2021 wynosi 170 PLN za osobę, za sezon

Jeśli zdecydujesz się również na dołączenie do gry w Lidze Mikstowo-Deblowej to wpisowe za OBYDWIE ligi łącznie wynosi 250 PLN za osobę, za sezon.

Dla studentów – za okazaniem skanu/wysłaniem zdjęcia legitymacji studenckiej - zniżka 10% na wpisowe.

Osoby zdecydowane na udział w lidze/ligach poproszę o wpłaty na podany niżej numer konta z opisem: "Udział w lidze. Imię i Nazwisko". Osoby, które nie dokonają wpłaty w ciągu 14 dni od zgłoszenia będą mieć zawieszane profile w rankingach na www.korty.org

 

Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Idea Bank SA, 

Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec

Opis: Udział w lidze. Imię i nazwisko

 

 

PEŁNA LISTA PARTNERÓW WYJAZDOWYCH TSL

WYJAZDY NA TURNIEJE TENISOWE ATP/WTA I OBOZY TENISOWE ZAGRANICZNE

Biuro Podróży RELAKSMISJA www.relaksmisja.com –  NASZ SPONSOR NAGRODY WYJAZDOWEJ NA TURNIEJE TENISOWE (ostatnio walczyliśmy o udział w Rolex Paris Masters w Hali Bercy, w edycji IX TSL walczymy o wyjazd na Turniej do Monte Carlo)

Oferuje specjalną strefę wyjazdów na Turnieje Tenisowe na całym świecie i zagraniczne obozy tenisowe https://www.relaksmisja.com/cat_aktywnosci/wyjazdy_tenisowe/

Klub Tenisowy: KAMSPORT www.kamsport.pl – OBOZY TENISOWE W KRAJU I ZAGRANICĄ

Klub Tenisowy: OBOZY TENISOWE 365 www.obozytenisowe365.pl  - OBOZY TENISOWE W KRAJU

Wola Tennis Club: https://wolatennis.pl/oferta/obozy/ - OBOZY TENISOWE W KRAJU

 

SPECJALNY RABAT 30% OD FIRMY BABOLAT - NASZEGO SPONSORA NAGRÓD (SPRZĘT, AKCESORIA I UBRANIA TENISOWE)

W Sezonie IX wszyscy członkowie TSL zyskują od naszego Sponsora Nagród 30% stałego rabatu od cen katalogowych w oficjalnym sklepie BABOLAT:  https://babolat-tenis.pl Więcej szczegółów po dołączeniu do TSL.

 

W razie pytań, niejasności śmiało piszcie/dzwońcie:) Życzę wspaniałych, sportowych emocji!

Z tenisowymi pozdrowieniami

  Magdalena Wielec

Tennis Stars League

  Tel. 790 004 853

 www.tennisstars.pl