Regulamin

www.tennisstars.pl

Z ogromną radością ogłaszam, że to już SZÓSTA Edycja TENNIS STARS LEAGUE! :) Kto zostaje w lidze? Kto nowy dołącza? Nowe rankingi na www.korty.org już aktywowane! :)

Poniżej podsumowanie zasad i informacje o nagrodzie specjalnej i zniżkach w Nowym SZÓSTYM Sezonie. Lista Partnerów TSL rośnie! Mamy nie tylko zniżki na rezerwacje kortów w 28 klubach tenisowych w Warszawie, ale również w sklepach sportowych, w salonach masażu, w sushi-barze oraz specjalne, tańsze oferty wyjazdowe na turnieje i obozy tenisowe. Pięknie!

Standardowo, mam ogromną prośbę (do tych osób, które jeszcze tego nie uczyniły w Nowym Szóstym Sezonie) o oficjalne zgłoszenie się do ligi na SEZON SZÓSTY poprzez stronę http://tennisstars.pl/en/home/ i zakładkę DOŁĄCZ

Prośba o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (przekazujemy adres e-mail i nr tel. kom. do kontaktowania się między sobą przy rzucaniu wyzwań, umawianiu na mecze)

WAŻNE DATY SEZONU SZÓSTEGO 1) Sezon Podstawowy trwa do 25.04.2019 (czwartek, do północy)

2) Losowanie grup Masters wśród najlepszych tenisistek i tenisistów Sezonu VI odbędzie się w piątek 26.04.2019r (zorganizujemy transmisję live na FB lub spotkanie, więcej szczegółów wkrótce)

3) Sezon Szósty trwa do 15.06.2019 (sobota) - zarówno dla tych, którzy się zakwalifikują do Masters jak i dla tych, którzy się nie zakwalifikują – jedynie dla tych ostatnich zbieranie punktów będzie mieć mniejszy priorytet.

4) FINAŁY MASTERS & Impreza Pucharowa Na Zakończenie Sezonu Szóstego TSL: 15.06.2019r – więcej szczegółów (lokalizacja, godziny) wkrótce. Zarezerwujcie czas już teraz:)

W planach 2 turnieje mikstowe – będę Was o nich informować na bieżąco:)

Osoby, dla których to jest pierwszy sezon w TSL zapraszam do zalogowania się do rozgrywek Tennis Stars League na portalu www.korty.org

Poniżej linki do trzech grup TSL ustalonych na podstawie poziomów umiejętności według amerykańskiej skali USTA NTRP: https://opentennis.net/pl/ntrp Osoby posiadające umiejętności na pograniczu grup mogą się zapisać do dwóch grup, czyli osoby z poziomem NTRP 5.0 do grupy PRO i A, a osoby z poziomem NTRP 3.5 do grupy A i B: 1) PRO (ntrp 5.0 - 6.0) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-pro 2) A (ntrp 3.5 – 5.0) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-gr-a 3) B (ntrp 1.0 - 3.5) http://korty.org/liga/tennis-stars-leage-gr-b Należy pamiętać, że osoby, które już są dodane do danej Grupy TSL, aby cokolwiek mogły zrobić (rzucić wyzwanie, wstawić termin gry, zobaczyć dane kontaktowe przeciwnika) muszą być ZALOGOWANE. Możliwe jest podglądanie rankingu bez logowania i czasem zapominamy, że jesteśmy jedynie w trybie widoku.

ZASADY OGÓLNE TSL

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Jako punkt pierwszy wpisuję, aby każdy z nas pamiętał: W TSL FAJNA ATMOSFERA JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU. Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Wiem, że zdarzają się sytuacje konfliktowe, sporne piłki, etc. Proszę rozwiązujmy takie problemy na wesoło, w miłej atmosferze. Bardzo mi na tym zależy i proszę dawajcie mi znać gdy zauważycie, że ktoś nagina tę podstawową zasadę. Do Ligi dołącza coraz więcej osób (w Sezonie Piątym w TSL zagrało ponad 250 osób!) z różnymi oczekiwaniami, nawykami…bądźmy na kortach wzorem do naśladowania.  Zależy mi również na jak największej frekwencji na integracyjnych wydarzeniach tenisowych: będą turnieje, wieczorki mikstowe, wspólne kibicowanie, imprezy, tańce, a gdy się zrobi ciepło wrócą również networkingowe śniadania TSLOVE w weekendy. Przybywajcie! Już udało nam się stworzyć niezwykłą, często wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej! :)

2) KORTY. Gramy na dowolnych kortach Warszawy, dopuszczalne są też mecze poza Warszawą jeśli również inne lokalizacje pasują obydwu zawodnikom, są np. razem na urlopie. Zarówno osoba rzucająca wyzwanie jak i przyjmująca wyzwanie może wyjść z inicjatywą zarezerwowania kortu, przyniesienia piłek na mecz. Nie ma obowiązku grać nowymi piłkami, jeśli ktoś przynosi nowe to dzielimy ich koszt po połowie lub umawiamy się, że na rewanż druga z osób przyniesie nowe piłki - wszystkie te ustalenia są kwestią zwyczajnego, towarzyskiego dogadania się, w jak najlepszym tonie:)

3) ZNIŻKI. Mamy przyznane zniżki w 28 klubach tenisowych w Warszawie i okolicach, rezerwujemy 2h na mecz, przy rezerwacji kortów czy to telefonicznie czy przez www.korty.org należy zaznaczać prośbę o naliczenie zniżek dla Tennis Stars League/TSL oraz mieć ustawione wyzwanie w rankingu TSL na www.korty.org  Kluby ze zniżkami dla nas to m.in.: WARSZAWIANKA Piaseczyńska, SILVA Puławska, LEGIA Myśliwiecka, DESKI Zaruskiego, OTC Radarowa, ECT Mysiadło, WTC Prymasa Tysiąclecia, SPORT&SMILE Wawer, MERA Bohaterów Września, SPÓJNIE DOLNA I GÓRNA Wybrzeże Gdyńskie, OLSZYNKA - pełna lista klubów tenisowych ze specjalnymi obniżonymi cenami dla TSL w Sezonie Zimowym w załączeniu.

4) PUNKTACJA. Wygrana 2:0 & 2:1 to 7 pkt, przegrana 1:2 to 3 pkt, przegrana 0:2 to 2 pkt. UWAGA - obowiązuje zasada - jedno wyzwanie - jeden wynik, chodzi o sytuację, gdy mecz trwał godzinę bo zakończył się np. wynikiem 6/0 6/1 - wtedy kolejną godzinę rezerwacji gramy towarzysko. Chroni to przed łatwym zdobyciem 14 pkt w 2h rzucając wyzwanie osobie o słabszych umiejętnościach tenisowych (czyli z niższym NTRP), lub osobie mającej słabszy dzień ;-)  Z tą samą osobą można zagrać maksymalnie 3 razy w sezonie.

5) ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU. Przed grą należy ustalić czy wolicie zagrać rozstrzygającego seta czy supertiebrak'a przy stanie 1:1 w setach. Jeśli zostało nam przynajmniej 30 min rezerwacji kortu, można zacząć od stanu 2:2 w gemach, a na supertiebreak’a zdecydować się jeśli zostanie nam mniej niż 20 min rezerwacji kortu, chyba że ustalone zostało wcześniej, że gracie rozstrzygającego seta i jest możliwość wydłużenia rezerwacji kortu.

6) WPISYWANIE WYNIKÓW. Wyniki na portalu www.korty.org wpisujemy zgodnie z podanym wzorem, sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, ma to znaczenie, system dobrze naliczy punkty tylko gdy wprowadzimy wyniki zgodnie z tymi zasadami, np. 6/4 6/7(2) 10:5, jest to też opisane na portalu www.korty.org UWAGA - Jeśli obydwie osoby grają w dwóch tych samych grupach np. w PRO i w A rzucają sobie wyzwania w wyższej grupie (w tym przepadku w PRO) i wynik wpisujemy też rzecz jasna w tej wyższej grupie. Analogicznie dzieje się z obydwoma osobami grającymi w Grupach A i B, wyzwania i wyniki wpisujemy w A. Walkovery wprowadzamy w sytuacjach kiedy ktoś odwołuje granie tego dnia, w którym miał się odbyć mecz. Krecze możemy wpisać w sytuacjach kiedy przeciwniczka/przeciwnik musi zrezygnować z gry ze względu na kontuzję - wtedy dopełniamy wynik do pełnej wygranej osoby, która nie kreczuje i jedynie w komentarzu wpisujemy np. krecz "Osoby XY” przy stanie 6/3 1/3

7) MASTERS I NAGRODA SPECJALNA LAVER CUP. Sezon Masters zaczynamy w piątek 26 kwietnia 2019r. Osoby zakwalifikowane do Masters walczą o NAGRODĘ SPECJALNĄ – LOSOWANĄWyjazd na LAVER CUP - Turniej Tenisowy w Szwajcarii w terminie 20-23.09.2019 z Biurem Podróży RELAKSMISJA (więcej szczegółów wraz z agendą wyjazdu przekażę w trakcie sezonu) Aby o nagrodę powalczyć, należy a) zakwalifikować się do Masters, b) mieć zagrane minimum 10 meczów w TSL w Sezonie Podstawowym (uwaga, więcej niż wymagane minimum do Masters) oraz przynajmniej 3 razy dodać na grupie TSL na FB zdjęcie z meczu TSL i oznaczyć na nim siebie i przeciwniczkę/przeciwnika z hasłem #walczymyolavercup  Termin losowania nagrody - nie wcześniej niż 26.04.2019, ogłoszę w trakcie Sezonu :) Sezon MASTERS rozpocznie się losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów w piątek 26 kwietnia. W Grupie PRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć (chyba że w tym sezonie dołączy więcej pań do Grupy PRO i będziemy mogli ustalić rankingi PRO oddzielne dla pań i dla panów). W Grupie A i w Grupie B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Będą losowane po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie "każdy z każdym" :) Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym - kto wygrywa ten przechodzi dalej, kto odpada kończy rozgrywki Masters. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze. Osoby grające w dwóch grupach (wyłączając panów z Grup PRO i A) mogą wybrać, w której z grup walczą o MASTERS. Panowie grający w PRO i w A mogą walczyć o MASTERS tylko w grupie PRO.

8) KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 7 meczów - uwaga - od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 7 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny) - oraz zasada dla pań i panów w każdej grupie - należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach na stronie www.korty.org  Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody (np. w Sezonie Piątem słuchawki bezprzewodowe z logo TSL), część nagród jest losowana wśród osób, które po prostu zakwalifikują się do MASTERS (np. w Sezonie Piątym były to zestawy z akcesoriami tenisowymi ze Sklepu Tenisowego AMAZING), są też wyróżnienia i nagrody np. za największą aktywność, za postawę FAIR PLAY, za najdłuższy mecz Masters (w Sezonie Piątym rekorodowo, przez 6,5 godziny grały: Iga Wasilewicz i Agata Cieślikowska 7/6, 6/7, 7/6).

9) FACEBOOK. Zapraszam do wyszukiwania sparing-partnerek/partnerów do gry przez naszą zamkniętą grupę na fb, również do wrzucania zdjęć i komentarzy po meczach/o meczach - to dodaje wiele pozytywnej energii, sprawia, że szybciej rozpoznajemy się w grupie i chętniej rzucamy jak i przyjmujemy kolejne wyzwania:) https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague

10) WPISOWE. Opłata za udział w Lidze za Sezon Szósty (styczeń – czerwiec 2019) wynosi 150 zł za osobę, za granie w jednej grupie lub 200 zł za osobę za granie w dwóch grupach. Dla studentek/studentów: zniżka 10%. Osoby zdecydowane na udział w lidze poproszę o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: "Udział w lidze. Imię i Nazwisko". Osoby, które nie dokonają wpłaty do 8 lutego 2019 będą mieć zawieszane profile w rankingach na www.korty.org

Dane do przelewu: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001 Idea Bank SA Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec ul. J.P. Woronicza 76/130 02-640 Warszawa Na portalu korty.org zostanie odznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.

 

ZWYCIĘZCY SEZONU V TENNIS STARS LEAGUE W GR A

Panie:

Mistrzyni - Monika Rajska

Vice-Mistrzyni - Małgorzata Świt

III miejsce - Iga Wasilewicz

IV miejsce - Aleksandra Żółtowska

 

Panowie:

Mistrz - Filip Walczak

Vice-Mistrz - Mariusz Kopa

III miejsce - Tomasz Dymko

IV miejsce - Krzysztof Hinz