Archiwum

JUBILEUSZOWA X EDYCJA TENNIS STARS LEAGUE

Sezon Podstawowy – zbieranie punktów do rozgrywek Masters trwa od pon. 19.04.2021 do czwartku 19.08.2021 do północy.

Sezon Masters Edycji X trwa od piątku 20.08.2021 do soboty 09.10.2021

Finały Masters Edycji X wraz z Imprezą Pucharową odbędą się w sobotę 09.10.2021 

 

REGULAMIN TSL. 

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. Punkt pierwszy, najważniejszy, nasze motto: W TSL FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA OD WYNIKU! Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Wiem, że zdarzają się sytuacje konfliktowe, sporne piłki, etc. Proszę rozwiązujmy takie problemy na wesoło, w miłej atmosferze. Bardzo mi na tym zależy i proszę dawajcie mi znać gdy zauważycie, że ktoś nagina tę podstawową zasadę. Do Ligi dołącza coraz więcej osób z różnymi oczekiwaniami, nawykami…bądźmy na kortach wzorem do naśladowania. Udało nam się stworzyć niezwykłą, wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ, niech ona umacnia się jeszcze bardziej! :)

2) REZERWACJA KORTÓW. Gramy na dowolnych kortach Warszawy, dopuszczalne są też mecze poza Warszawą jeśli również inne lokalizacje pasują obydwu zawodnikom, są np. razem na urlopie. Zarówno osoba rzucająca wyzwanie jak i przyjmująca wyzwanie może wyjść z inicjatywą zarezerwowania kortu. Uwaga nr 1. Proszę pamiętajcie, że według aktualnych obostrzeń związanych z covid-19 osoby grające amatorsko mogą grać w tenisa na świeżym powietrzu czyli na kortach odkrytych oraz na kortach w halach z rozsuwanymi bokami. Korty w balonach lub halach bez rozsuwanych boków nadal mogą wymagać od Was okazywania na recepcji przed grą licencji zawodnika czy to w tenisie czy w innej dyscyplinie sportowej. Proszę sprawdźcie to w danym klubie nim zarezerwujecie kort i poinformujcie przeciwnika czy wymagana jest w danym miejscu licencja zawodnicza i jeśli tak, to jaka.  Uwaga nr 2. Gramy piłkami nowymi, lub raz-granymi, nie tolerujemy „kapci”. Piłki w świetnych, promocyjnych cenach można zamówić przez stronę naszego Sponsora Nagród https://babolat-tenis.pl/52-pilki-tenisowe

3) ZNIŻKI. Mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w Warszawie i okolicach, rezerwujemy 2h na mecz, przy rezerwacji kortów czy to telefonicznie czy przez www.korty.org należy zaznaczać PRZY REZERWACJI prośbę o naliczenie zniżek dla Tennis Stars League/TSL i najlepiej odwołać się do wyzwania w rankingu TSL na www.korty.org  Gdy rezerwujemy korty online przez wwwkortyorg jest możliwość połączenia rezerwacji kortu z rzuconym wyzwaniem w rozgrywkach TSL. Wtedy rabat na pewno zostanie naliczony. Poniżej lista klubów tenisowych z cenami dla TSL (to ten sam link, który pojawił się na początku wiadomości):

Link do klubów oferujących zniżki zostaje przekazany mailowo, po zapisaniu się do Ligi.

4) PUNKTACJA. Wygrana 2:0  to 7 pkt, 2:1 to 6 pkt, przegrana 1:2 to 3 pkt, przegrana 0:2 to 1 pkt, przegrana poprzez poddanie meczu walkowerem 0 pkt. UWAGA - obowiązuje zasada - jedno wyzwanie - jeden wynik, chodzi o sytuację, gdy mecz trwał godzinę bo zakończył się np. wynikiem 6/0 6/1 - wtedy kolejną godzinę rezerwacji gramy towarzysko. Chroni to przed łatwym zdobyciem 14 pkt w 2h rzucając wyzwanie osobie o słabszych umiejętnościach tenisowych, lub osobie mającej słabszy dzień. Z tą samą osobą można zagrać maksymalnie 4 razy w sezonie w Sezonie Podstawowym (czyli do czwartku 19.08.2021).

5) ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU. Przed grą należy ustalić czy wolicie zagrać rozstrzygającego seta czy supertiebrak'a przy stanie 1:1 w setach. Jeśli zostało nam przynajmniej 30 min rezerwacji kortu, można zacząć od stanu 2:2 w gemach, a na supertiebreak’a zdecydować się jeśli zostanie nam mniej niż 20 min rezerwacji kortu, chyba że ustalone zostało wcześniej, że gracie rozstrzygającego seta i jest możliwość wydłużenia rezerwacji kortu. Dopuszczalne jest dokończenie meczu w późniejszym terminie, zadbajcie o to by dokończyć jak najszybciej - w ciągu 3 tygodni max.

6) WPISYWANIE WYNIKÓW. Wyniki na portalu www.korty.org wpisujemy zgodnie z podanym wzorem, sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, ma to znaczenie, system dobrze naliczy punkty gdy wprowadzimy wyniki zgodnie z tymi zasadami, np. 6/4 6/7(2) 10:5, jest to też opisane na portalu www.korty.org Uwaga odnośnie walkowerów - ze względu na powtarzające się sytuacje z odwoływaniem meczu dzień przed ustalonym terminem. Walkowery wprowadzamy w sytuacjach kiedy ktoś odwołuje granie na 24 godziny przed ustalonym terminem gry. Krecze możemy wpisać w sytuacjach kiedy przeciwniczka/przeciwnik musi przerwać grę ze względu na kontuzję - wtedy dopełniamy wynik do pełnej wygranej dla osoby, która nie kreczuje i jedynie w komentarzu wpisujemy np. krecz "Osoby XY” przy stanie 6/3 1/3. Proszę nie wpisujcie niedokończonych wyników, ani wyników 4-setowych, nie ma dla nich zdefiniowanej punktacji w rozgrywkach TSL.

7) NAGRODA SPECJALNA: WYJAZD NA TURNIEJ TENISOWY Z RELAKSMISJĄ. Najaktywniejsze osoby w Lidze zostaną zakwalifikowane do losowania NAGRODY KONKURSOWEJ, którą jest 3-dniowy Wyjazd na Turniej Tenisowy z Biurem Podróży RELAKSMISJA www.relaksmisja.com Nagroda pokrywa loty, zakwaterowanie oraz bilety na turniej. Wierzymy, że sytuacja z COVID-19 zostanie opanowana na tyle, że będziemy mogli podróżować, a turnieje będą otwarte dla publiczności.

Aby wziąć udział w losowaniu nagrody wyjazdowej należy zagrać w ciągu Sezonu Podstawowego min. 21 meczów  w jednej lidze (singlowej lub mikstowo-deblowej lub deblowej PRO – każdą ligę traktujemy oddzielnie, nie sumujemy meczów ze wszystkich lig, do których jesteśmy zapisani) i dodać min po 5 zdjęć z meczów TSL lub być oznaczonym na 5 zdjęciach, które dodaje nasz przeciwnik w aktualnym Sezonie Podstawowym, czyli do 19.08.2021. Zdjęcia dodajemy najlepiej od razu po meczu, a na pewno nie później niż w ciągu tygodnia od zakończenia meczu, w naszych zamkniętych grupach TENNIS STARS LEAGUE na FB wraz z hasłem: #walczymyowyjazdzRELAKSMISJA. Na Facebooku w grupie singlowej TSL dodajemy min. 5 zdjęć z meczów singlowych, w grupie mikstowo-deblowej TSL dodajemy min. 5 zdjęć z mikstów lub min. 5 zdjęć z męskich debli PRO. Podtrzymujemy zasadę, że osoby, które wygrały nagrodę wyjazdową w ostatnim sezonie nie biorą udziału w konkursie w tym sezonie:)

8) MASTERS rozpocznie się w piątek 20.08.2021 losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów. W Grupie PRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć. W Grupie A i w Grupie B będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Losowane będą po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie "każdy z każdym". Z grupy awansują do kolejnego etapu po 2 najlepsze osoby i dalej będziemy grać systemem pucharowym aż do wyłonienia Zwycięzców - kto wygrywa ten przechodzi dalej, kto odpada kończy rozgrywki Masters. To oznacza, że każda osoba zakwalifikowana do Masters zagra min. 3 mecze. Finały Masters z udziałem publiczności są zaplanowane na sobotę 09.10.2021.

KWALIFIKACJE DO MASTERS. Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów (ale, zależnie od grupy, często potrzeba o wiele więcej, bo każdy zagrany mecz to cenne punkty) Uwaga - od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 8 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny). Pamiętajmy, należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się w Szesnastkach Najlepszych w rankingach w naszych rozgrywkach TSL na www.korty.org  

1 MECZ DZIENNIE TYDZIEŃ PRZED MASTERS. Podtrzymujemy zasadę, że na tydzień przed rozpoczęciem Sezonu Masters czyli od 12.08.2021 można grać jedynie 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie (wpisanie wyniku maksymalnie do 1:00 dnia następnego, wyjątkiem jest 19.08.2021 - tego dnia należy wynik wpisać przed północą. Dotyczy to również dokańczanych meczy, zaplanujcie je odpowiednio wcześnie). Unikamy niespodzianek, że w ostatniej chwili osoba z dalszych miejsc w rankingu "przeskakuje" innych i dostaje się do Masters bo gra w ostatnim tygodniu po 3 mecze dziennie.

BABOLAT – SPONSOR NAGRÓD TSL. Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są puchary i nagrody od naszego SPONSORA NAGRÓD – firmy BABOLAT - dla przykładu, w sezonie IX są to pudła piłek tenisowych, ręczniki, naciągi, owijki. Dla osób, które zdobędą IV miejsca mamy statuetki, jest też kilka statuetek dla osób, które zostaną wyróżnione za różnego rodzaju zasługi dla TSL – zostanie to ogłoszone w Dzień Finałów Masters i oczywiście w mediach społecznościowych :) Członkowie Ligi TSL otrzymują dodatkowe rabaty na zakupy w sklepie. www.babolat-tenis.pl

 

 

FACEBOOK -  portal społecznościowy (nieobowiązkowy acz użyteczny) Dołącz do zamkniętych 2 grup TSL na FB :)

Prośba do tych, którzy mają konta na FB o dołączenie do naszej zamkniętej grupy na FB. Zbudowaliśmy tutaj świetną społeczność tenisową. Grupa na FB ułatwia umawianie się na mecze i znajdywanie partnerek/partnerów do gry z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę, jest świetnym źródłem informacji o nadchodzących turniejach w Warszawie, wyjazdach tenisowych i nie tylko https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague To tutaj również wrzucamy zdjęcia i posty z oznaczeniem #walczymyowyjazdzRELAKSMISJA. Zalecane jest wyszukiwanie partnerów do gry przez wspomnianą grupę, poprzez wrzucanie/komentowanie postów, a po znalezieniu chętnej osoby do gry ustawienie wyzwania na www.korty.org, aby po meczu wpisać wynik i otrzymać punkty do rankingu.

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej i/lub w Lidze Męskiej Deblowej PRO zapraszam do dołączenia do dodatkowej, dedykowanej grupy na FB:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleaguemixtydeble/

 

WPISOWE za 1 ligę (gry pojedynczej lub gry podwójnej) wynosi 200 PLN/os/za sezon, wpisowe za 2 ligi (i gry pojedynczej i gry podwójnej) wynosi 250 PLN/os/za sezon. 

Nr konta 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001

Bank Pekao SA

Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec

Opis: Udział w lidze/ligach. Imię i nazwisko