Komunikaty

Drodzy ligowcy!

W związku z kontrowersjami, które wystąpiły na koniec 8. rundy, apelujemy do Was, abyście zaznajomili się z Regulaminem Ligi dostępnym w zakładce "Regulamin".

W szczególności proszę zwrócić uwagę na pkt II.5 oraz II.7, które jasno mówią kiedy należy się walkower, a także co należy zrobić, jeśli jest problem z dogadaniem terminu spotkania.

Prosimy również o używanie funkcji "Wyzywam" na stronie, gdyż to ona jest wyznacznikiem tego kto podejmuje inicjatywę rozegrania spotkania. Róbcie to jednak wtedy gdy faktycznie wyrażacie chęć gry z danym przeciwnikiem w najbliższym czasie (1-2 tygodnie), a nie po to, aby uprzedzić przeciwnika.

Zachęcamy również do umawiania się na mecze w pierwszych dwóch tygodniach rundy, a przede wszystkim do nie odkładania większości meczów na ostatni tydzień. Jeśli większość zawodników z grupy tak zrobi tworzy się swego rodzaju "korek" i jest to główną przyczyną problemów  i kontrowersji na koniec rundy. Jeśli wiecie, że podczas trwania rundy będziecie trudno dostępni (wyjazd, praca itd.), prosimy o to, abyście zadbali o wcześniejsze ustalenie terminów.

Dla nas organizatorów nie jest niczym łatwym i przyjemnym rozstrzyganie kwestii spornych. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć Radę Ligi, która będzie składać się z kilku zawodników + Paweł i Piotrek. Jej zadaniem będzie rozstrzyganie kwestii spornych nie objętych regulaminem jak i podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju ligi lub tematów bieżących (np. przedłużenie rundy lub nie).

Na ochotników do Rady Ligi czekamy do 31 lipca (sobota) do godziny 15.00. Jeśli kandydatów będzie więcej niż 5 przeprowadzimy głosowanie :-)

Podsumowując - Jesteśmy świadomi, że poziom ligi jest bardzo wyrównany co czasami prowadzi do różnych spięć na korcie i poza nim, jednak przypominamy, że najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa.

Z tenisowymi pozdrowieniami,

CT Zwierzyniec Team

REGULAMIN LIGI KLUBOWEJ CT ZWIERZYNIEC

 1. System rozgrywek

 1. Liga jest rozgrywana w formule miesięcznych rund, podczas których rozgrywane są mecze w poszczególnych grupach systemem „każdy z każdym”.

 2. Grupy w 1. rundzie uporządkowane zostają pod względem poziomu gry ustalonego przez Organizatora na podstawie: historii wyników wszystkich rozgrywek w Białymstoku, opinii Organizatora, a w ostateczności losowania.

 3. Dwóch najlepszych zawodników danej grupy awansuje do odpowiednio wyższej grupy/ligi. Zawodnicy z miejsc 4 i 5 spadają do grupy/ligi odpowiednio niższej.

 4. W 1. rundzie stworzone zostają dwie grupy kwalifikacyjne wyłonione drogą losowania. Zwycięzcy tych grup awansują do 3. ligi grupy srebrnej, miejsca 2. i 3. stworzą grupę brązową, natomiast miejsca 4. 5. i 6. zostają w grupie kwalifikacyjnej.

 5. Wszystkie mecze ligowe punktowane są do rankingu generalnego klubu, do którego również liczone będą punkty z turniejów klubowych.

 6. Punktacja uzależniona jest od ligi oraz grupy i dostępna jest na stronie internetowej ligi.

 1. Rozgrywanie meczów

 1. Mecz rozgrywany jest formułą do dwóch wygranych setów. Przy stanie 1:1 super tie-break.

 2. Priorytetowym kortem do rozegrania meczu w sezonie letnim jest kort ziemny zewnętrzny. W przypadku zgody obu zawodników możliwe jest też rozegranie meczu na korcie twardym w hali.

 3. Mecz powinien być rozgrywany co najmniej trzema nowymi piłkami klasy premium. W przypadku pierwszego meczu pomiędzy dwoma zawodnikami losuje się osobę wyjmującą piłki. Następnie w każdym kolejnym meczu ze sobą zawodnicy wyjmują piłki na zmianę.

 4. Kort na mecz ligowy powinien być zarezerwowany na dwie godziny, aby zminimalizować ryzyko związane z niedokończeniem meczu. Koszt rezerwacji zawodnicy ponoszą wspólnie po przysługującej zniżce ligowej (opłata za półtorej godziny).

 5. Jeśli przeciwnik odmówi gry lub nie poda pasującego terminu zawodnikowi wyzywającemu przysługuje walkower jedynie w przypadku gdy wyzwanie następuje co najmniej 7 dni przed końcem rundy.

 6. W przypadku niemożliwości rozegrania lub niedokończenia meczu w wyznaczonym terminie z powodu opadów deszczu lub końca czasu rezerwacji kortu zawodnicy muszą dokończyć mecz w przeciągu 7 dni od pierwotnego terminu. Jednocześnie nowy termin nie może przekraczać terminu ukończenia rundy rozgrywek.

 7. W przypadku trudności z ustaleniem terminu meczu z przeciwnikiem osoba wyzywająca powinna zgłosić to Organizatorowi, który w konsultacji z obiema stronami ustala termin.

 8. W sytuacjach szczególnych (np. złe warunki atmosferyczne lub mecz kluczowy dla losów grupy) organizator może wyrazić zgodę na rozegranie meczu w terminie 36 godzin od końca rundy.

W sytuacjach wyjątkowych, nieobjętych regulaminem decyzję podejmuje Organizator.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Organizatorami:

660477685 lub 501515854

Kontakt z organizatorem

Zakładka kontakt

Kontakt z klubem